aktualizováno | 25.03.2019 09:28:04 | edda | přečteno: 1373x
ZAV Autodrom Most, pozvánka

ZAV EDDA Cup, Autodrom Most, 30.3.2019, pozvánka

12.sezona nezávislého seriálu závodů automobilů do vrchu EDDA Cup začne prvním závodem již tuto sobotu 30. března na mosteckém autodromu. Závodníci EDDA Cupu tradičně zahajují své zápolení na dráze autodromu, která i svými bezpečnostními parametry dovoluje bez většího rizika rychle osvěžit závodnické instinkty po dlouhé zimní přestávce. Na druhou stranu ovšem trať, která proti přírodním vrchařským tratím, dovoluje v daleko větší míře využívat techniku na plný výkon, dokonale prověří kvalitu péče, kterou jezdci v přestávce svým strojům věnovali. Pořadatelé v čele s promotérem Edou Paterou připravili logisticky i kapacitně velmi náročný závodní den.

Program závodu se drží osvědčeného „mosteckého“schematu. Díky dispozicím autodromu lze v jeden den i s nabitým startovním polem uspořádat dva závody. Po pátečních přejímkách se v sobotu v jednom dni uskuteční dva závody. Závodní program začíná ráno v devět hodin tréninkem, po kterém bezprostředně navazují dvě jízdy prvního závodu. Po polední přestávce je naplánován začátek programu druhého závodu na 14:00. Konec závodu je naplánován na 18:00, kdy dojde k slavnostnímu dekorování nejlepších jezdců v jednotlivých třídách na stupních vítězů. Časový harmonogram se podle průběhu závodu může operativně měnit.

Mostecký závod, právě proto, že otvírá sezónu, je velmi oblíbený nejen mezi jezdci Edda cupu, tak i mezi hosty z jiných závodních seriálů. Důsledkem toho je nabitá startovní listina, která v současnosti čítá kolem 180 jmen v 15 vypsaných třídách! Ve všech skupinách i třídách se sejde hojná účast a ostrá konkurence. Závodu v Mostě každoročně využívají i jezdci, kterým se jinak na přírodní tratě moc nechce, ale díky nim se vždy objeví na startu zajímavé stroje. Díky zkušenému organizačnímu týmu i disciplinovanosti stálých účastníků EDDA Cupu lze i s takovým nabitým startovním polem na autodromu dva závody v jeden den uspořádat. Diváci se tak budou mít celý den na co dívat. S výjimkou povinné polední přestávky budou na dráze neustále kroužit závodní vozy. Obsazení všech tříd slibuje kvalitní sport.

Organizátoři i jezdci EDDA Cupu srdečně zvou všechny fanoušky automobilových závodů k návštěvě. Všechny diváky prosí, aby se zdržovali jen v prostorách vyhrazených divákům, respektovali všechny vyznačené zákazy vstupu a vyhrazené prostory autodromu a řídili se pokyny organizátorů a pořadatelů. Vstup i vjezd do areálu okruhu je zdarma, zdarma bude na místě distribuován nový průvodce sezónou EDDA Cupu s portréty jezdců, kalendářem a přehledem tratí. Podrobnější informace k závodu, seznam přihlášených a další zajímavosti o EDDA Cupu najdou zájemci na www.edda.cz/mscrdovrchu.

EDDA Cup přeje všem fandům příjemně strávený den na autodromu naplněný hodnotnými zážitky z motoristického sportu.

Jarda Malík

Webmaster Edda Patera. Designed & Powered by Jan Frank © 2007