aktualizováno | 22.10.2018 10:02:35 | edda | přečteno: 8624x
IX. Rallye Berounka Revival, 27.-28.10. 2018, pozvánka

IX. Rallye Berounka Revival, 27.-28.10. 2018, pozvánka

O následujícím víkendu se uskuteční již devátý ročník sportovně-společenské akce pro legendy motoristického sportu a příznivce historických závodních a sportovních aut. Promotér automobilových závodů Eda Patera se svým týmem jej připravil již podle osvědčeného revivalového konceptu. Jízdou podle itineráře za dodržování dopravních předpisů posádky dorazí do míst, kde si na uzavřených tratích v tzv. Show sections mohou zazávodit.

Rallye Berounka Revival má již vcelku zažitý tradiční formát. V sobotu ráno odstartují posádky z radotínského učiliště. Šipky v itineráři je zavedou do bývalých kasáren v Rožmitále, kde je čeká první Show section slalomového charakteru. Pokračovat budou přes šotolinovou Show section v kamenolomu do Písku. Zde, v areálu Autoklubu Písek-Hradiště, na motokárové dráze absolvují asfaltovou okruhovou Show Section. Během soboty absolvují tyto zvláštní úseky dvakrát a pak se vydají na Starou Živohošť, kde karavana revivalu přenocuje a hlavně prožije už vyhlášený „sobotní večer“, večer naplněný setkání dávných kamarádů a soupeřů, vzpomínání na minulé závody, ale v neposlední řadě i rozebírání zážitků z právě uplynulého dne.

Po krátkém spánku čeká posádky v neděli ráno odjezd ze Živohošti směrem do Sedlčanské kotliny. Zde posádky čeká dvakrát Show Section, podruhé v obráceném směru, mezičas vyplní orientační etapa malebným Sedlčanskem. Po druhém průjezdu kotlinou již posádky zamíří do cíle v Radotíně, kde v pozdním odpoledni po sečtení všech bodů, které posádky stihly za dva dny nashromáždit, dojde k vyhlášení výsledků a předání pohárů nejúspěšnějším posádkám v jednotlivých vypsaných třídách.

Startovní listina v současné době čítá přes 140 posádek. Jako první odstartuje a celý revival absolvuje originální dakarský LIAZ s Tomášem Pourem a Jiřím Poršem. Kromě originálního dakarského vozu bude na startu i originální dakarský řidič Jiří Moskal, posádku tvoří s kolegou a někdejším velkým soupeřem z Formule Easter Janem Veselým. Samozřejmě jsou ve startovní listině i další velká jména, Pavel Šofr, Pavel Ryšánek, i když ne v jedné posádce, dále extovární škodovácká posádka Vladimír Berger, Zdeněk Petera, čerstvě korunovaný mistr Evropy v závodech do vrchu Lukáš Vojáček a další. Promotér E. Patera se snaží získávat pro start i další nováčky z řad motoristických legend a na nynější Berounce by měl prožít svou premiéru výborný okruhář František Došek se zajímavým Peugeotem 405 MI 16 4x4. Bohužel, ze zdravotních důvodů se musel krátce před akcí omluvit pravidelný účastník revivalů, „král Fiatů“, několikanásobný mistr republiky Jan Mach. Nelze vyjmenovat všechna velká jména a zajímavé automobily ze startovní listiny, která je k nahlédnutí zde: http://edda.cz/mscrdovrchu/index.php?m=novinky/detail&id=3675

I když je revival akcí hlavně pro účastníky a skromný pořadatelský tým nemůže zajistit divácký servis, na jaký jsou diváci zvyklí z velkých závodů, přes to si revivaly našly příznivce, kteří navštěvují jednotlivé Show section. Pořadatele jejich zájem těší, posádky jsou také rády za diváckou kulisu a tak pořadatelé i jezdci prosí diváky, aby při sledování zajímavého dění na tratích Show Section mysleli na svou bezpečnost, používali zdravý rozum, řídili se pokyny pořadatelů a byli ohleduplní k přírodě a okolí.

Pořadatelé doporučují pro případnou návštěvu v sobotu, vedle rožmitálské Show Section, návštěvu motokárové dráhy v Písku, kde se první vůz objeví v poledne a krátce po průjezdu celého startovního pole začne druhý průjezd asi ve tři čtvrtě na tři. V areálu bude otevřena restaurace. Díky vstřícnému postoji Autoklubu Písek-Hradiště k revivalu je tato Show Section velmi vhodná k návštěvě. Divákův nedělní program je jasný. První vůz najede v sedlčanské kotlině na start plus mínus minuta v deset hodin, druhý průjezd v opačném směru začne v poledne. Upozorňujeme, že sobotní zkouška v lomu není z bezpečnostních důvodů na přání majitele přístupná veřejnosti!

Ještě jednou prosíme všechny příznivce historie motoristického sportu, aby se při návštěvě revivalu chovali rozvážně, užili si víkend nabitý hezkou automobilní podívanou a brali ohled i na ty spoluobčany, které revival nezajímá.

Pořadatelé i posádky se na rozumné a znalé fanoušky motoristického sportu těší. Užijte si IX. Rallye Berounka Revival!


Jarda Malík

Webmaster Edda Patera. Designed & Powered by Jan Frank © 2007