10.04.2024 12:53:49 | edda | přečteno: 2040x
Pozvánka na XIII.Rallye Praha Revival , 12.-14. dubna 2024

 

 Nadcházející víkend bude patřit 13. ročníku sportovně-společenské akce pro legendy motosportu a příznivce závodních a sportovních automobilů let minulých Rallye Praha Revival. Do Prahy se sjede víc než 160 posádek z celé Evropy, aby strávily tři dny na podniku, který se koná podle již osvědčeného a unikátního schématu pod taktovkou promotéra automobilových závodů Edy Patery.

 V pátek v pravé poledne vyrazí ze slavnostního startu na Náměstí Jana Palacha před Rudolfinem v centru Prahy na trať jako první z pestrého revivalového startovního pole modré embéčko, jehož posádku budou tvořit legendy Jozef Studenič a Milan Zapadlo. Za nmi pak v minutových intervalech další podle startovní listiny. http://www.edda.cz/mscrdovrchu/index.php?m=novinky/detail&id=4708

 Z centra Prahy se revivalisté dostanou na tradiční prolog na závodišti ve Velké Chuchli, kde je první vůz očekáván ve 12:20. Po prologu se vrátí do radotínského Kart-centra, odkud v 16:30 vystartují do první etapy, která je přes Show section na letišti v Panenském Týnci do Teplic, zavede do cíle na náměstí před magistrátem. Odtud se přesunou všichni do hotelu Panorama, kde revivalisté již tradičně stráví dvě noci.

 Sobotní program divákům nabídne tři Show Section na Polygonu v Mostě. Další možností kde v sobotu bude možné shlédnout revivalová auta v akci bude na trati závodu do vrchu Janov – Křižatky. Během spojovacích etap které povedou v Krušných horách, často po úsecích, kde se jezdila slavná Rallye Sklo Union Teplice, se poprvé vydá revival za hranice do Saska. Sobotní večer vyplní společenská část akce, během které se do pozdních hodin probírájí nejen zážitky z právě absolvovaných kilometrů, ale na řadu přijdou i vzpomínky na dění na soutěžních tratích i mimo ně v dobách, kdy legendy prožívaly svou aktivní kariéru.

 V neděli ráno v po startu v půl desáté od hotelu Panorama zamíří celý peleton na rallykrosovou dráhu v Chabařovicích a odtud Českým středohořím na závěrečnou Show Section v Panenském Týnci. Po jejím absolvování už bude jen zbývat přejezd do Kart Centra v Radotíně , kde by se měl první vůz objevit v půl jedné. Zde dojde v podvečer i k vyhlášení výsledků a předání pohárů nejlepším v jednotlivých vypsaných třídách. Podrobný harmonogram http://www.edda.cz/mscrdovrchu/index.php?m=novinky/detail&id=4706

 Na všechny Show Section je vstup zdarma, diváci musí mít na paměti, že Show Section nejsou závody na okruhu, ani rallyové rychlostní zkoušky, při sledování dění na trati by se měli řídit zdravým rozumem, respektovat zakázané prostory a bez výhrad se řídit pokyny činovníků tak, aby revivalovou pohodovou atmosféru nenarušila žádná mimořádná událost.

 Posádky i pořadatelé zvou na víkend všechny příznivce motoristického sportu a fanoušky jeho historie ke strávení příjemných chvil a užité si pestré podívané.

Podrobné informace, harmonogram, startovní listinu lze nalézt na webových stránkách promotéra www.edda.cz/mscrdovrchu, nebo na FB https://www.facebook.com/groups/545397982196463

Jarda Malík

Webmaster Edda Patera. Designed & Powered by Jan Frank © 2007