aktualizováno | 02.10.2023 09:47:39 | edda | přečteno: 1646x
ZAV EDDA Cup, Jemníky-Bojetice, 7.-8. 10. 2023, pozvánka

ZAV EDDA Cup, Jemníky-Bojetice, 7.-8. 10. 2023, pozvánka

 

O nadcházejícím víkendu se nezávislý seriál závodů automobilů do vrchu EDDA Cup posledním závodem v Jemníkách u Mladé Boleslavi rozloučí s letošní úspěšnou sezónou. Závodníky čeká trať 2600 metrů dlouhá z Jemníků do Bojetic s převýšením 125 metrů.

Start bude na konci zastavěné části obce Jemníky, cíl bude asi 1 km před obcí Bojetice, parkoviště závodních strojů bude za cílem. V depu bude fungovat Landy grill, kde se budou moci kromě závodníků občerstvit a uhasit žízeň i diváci.

Seznam přihlášených jezdců lze najít zde: http://www.edda.cz/mscrdovrchu/index.php?m=trate/jezdci&t=202

Ve většině tříd je již o titulu rozhodnuto, zejména ovšem není rozhodnuto v absolutním pořadí o prémii 50 000,- . Nejblíže k ní má Miroslav Černý, nesmí však ani v jednou závodě zaváhat, David Černý a Tomáš Kučera jsou hodně blízko...

Během sezony si ve třídě N1400 nic nedarovali Josef Pokorný a nováček Radek Kypta, nyní je dělí pouhých pět bodů a jistě i v Jemníkách to bude souboj o desetiny, jak je letos zvykem. Mimo toho nás čeká několik vyrovnaných soubojů o celkové druhé místo ve třídě, např. v H+2000 mezi Tomášem Píšou a Jiřím Figlem.

Závod bude probíhat po oba dny podle stejného schématu. V půl deváté ráno začíná první ze dvou tréninkových jízd. Po skončení tréninku a polední přestávce je start první závodní jízdy naplánován na půl jedné. Na tu plynule naváže závěrečná druhá jízda. Do hodiny po jejím skončení dojde v prostoru depa k dekorování nejlepších v jednotlivých třídách.

Pro diváky budou podél tratě vyhrazena označená místa, kromě nich budou vytýčeny zakázané prostory, ve kterých se v průběhu závodu z bezpečnostních důvodů nesmí nikdo zdržovat. Organizátoři i jezdci EDDA cupu prosí všechny návštěvníky závodu, aby při sledování napínavého dění na trati nezapomínali na zdravý rozum, byli ohleduplní k přírodě, respektovali značení kolem trati a řídili se bez výhrad pokyny traťových pořadatelů. Vstup na závody je zdarma, rovněž tak zdarma je na místě distribuován tištěný průvodce sezónou EDDA cupu. Podrobnější informace k závodu, seznam přihlášených a další zajímavosti lze najít na webových stránkách seriálu http://www.edda.cz/mscrdovrchu/index.php

Se všemi fandy motoristického sportu a příznivci EDDA cupu se těšíme na shledanou v sobotu a v neděli v Jemníkách u Mladé Boleslavi!

 

Jarda Malík

Webmaster Edda Patera. Designed & Powered by Jan Frank © 2007