aktualizováno | 24.07.2023 13:20:01 | edda | přečteno: 3173x
ZAV EDDA CUP, SVIJANY PRIX BOZKOV-CIMBÁL, 29.-30. července 2023, pozvánka

 

 O nadcházejícím víkendu po roce zavítá nezávislý seriál závodů automobilů do vrchu EDDA Cup na Semilsko, kde se na trati z Bozkova na vrch Cimbál uskuteční jeho další podnik.

 Již po třetí se podařilo tuto zajímavou trať zařadit do kalendáře. V sedmdesátých letech minulého století se zde uskutečnilo několik ročníků, kterých se účastnila naše tehdejší závodnická vrchařská špička. Vavříny zde sbírali třeba Zdeněk Vojtěch, Břetislav Enge, Vlastimil Tomášek, Jiří Moskal, Miran Velkoborský, Marian Rajnoha a další esa tehdejší doby. První ročník zdejšího závodu vyhrál legendární Tomáš Hank, kterého bohužel již na závodní trati neuvidíme.

 Závodníky bude čekat 2 500 metrů dlouhá trať na zrekonstruované silnici s kvalitním povrchem se startem u autobusové zastávky Podbozkov, cílová fotobuňka bude umístěna na cimbále 400 metrů za odbočkou na Janeček. Depo závodních strojů bude v areálu ZD Bozkov.

 Mezi v současné době přihlášenými závodníky nechybí nikdo z předních závodníků EDDA Cupu v čele s nejlepší trojicí celkového pořadí Miroslavem Černým, Tomášem Kučerou a Davidem Černým. Samozřejmě nebudou chybět ani přední jezdci jednotlivých tříd vypsaných ve skupinách produkčních vozů, závodních speciálů a historických závodních aut. Zajímavostí bude premiéra Josefa Srnského ve třídě E1600, či historicky největší účast ve třídě E-1400 Edda Cupu, která nebyla vždy nejlépe obsazována, nyní čítá 13 jezdců! Kompletní seznam přihlášených je zde: http://edda.cz/mscrdovrchu/index.php?m=trate/jezdci&t=198

 Program závodu je stejný v sobotu i v neděli, začíná vždy ráno v půl deváté startem první ze dvou tréninkových jízd. Závodní jízdy začínají po polední přestávce v půl jedné, jednotlivé svozy na sebe plynule navazují. Do hodiny po projetí posledního závodníka cílem dojde v prostoru depa k slavnostnímu ceremoniálu s předáním pohárů nejrychlejším v jednotlivých vypsaných třídách.

 Vzhledem k předpokládanému zájmu diváků pořadatelé s důrazem na maximální bezpečnost i ochranu přírody připravují přísná opatření. Jen jejich důsledným dodržováním lze zajistit bezproblémový průběh celé akce. Podél trati budou vytvořeny divácké úseky, ze kterých bude možno sledovat dění na trati, současně budou vyznačeny i zakázané prostory, v kterých se nesmí v průběhu závodu nikdo zdržovat. Vstup na závody je zdarma, zdarma je i na místě distribuován tištěný průvodce sezónou Edda cupu. Pořadatelé prosí diváky, aby při sledování závodních aut na trati nezapomínali na zdravý rozum, bezvýhradně se řídili pokyny traťových pořadatelů, byli ohleduplní k přírodě a při příjezdu na místo respektovali dopravní značení, zejména s ohledem na stání a parkování vozidel. Hlavní parkoviště pro diváky bude zřízeno na Ciblále, vjezd na připravené pole je ze silnice směr Vysoké n.J. Bude označeno. Na výše uvedené silnici bude zákaz parkování a bude kontrolováno Policií ČR!

Podrobnější informace, seznam přihlášených, fotogalerie a další zajímavosti z EDDA Cupu naleznou zájemci na www.edda.cz/mscrdovrchu.

Organizátoři a závodníci EDDA Cupu srdečně zvou všechny příznivce motoristického sportu tento víkend do Bozkova!

 

Jarda Malík

Webmaster Edda Patera. Designed & Powered by Jan Frank © 2007