aktualizováno | 20.03.2023 23:16:12 | edda | přečteno: 3331x
ZAV Autodrom Most 25.3.2023, Pozvánka

ZAV EDDA CUP, AUTODROM MOST, sobota 25. 3.2023, pozvánka

Závodníci a příznivci EDDA Cupu se dočkali a po zimní přestávce začíná nová, již šestnáctá, sezóna nezávislého seriálu závodů automobilů do vrchu EDDA Cup. Již tradičně sezónu zahájí EDDA Cup na mosteckém autodromu, což sice není klasický závod do vrchu, ale bezpečná trať s kvalitním povrchem a díky logistickému uspořádání s možností absolvovat dva závody za jeden den se tohle vkročení do sezóny ukázalo jako velmi vhodné k rozjetí po zimní pauze a k prověření kvality přípravy jak závodníků, tak techniky.

Mostecký závod bude probíhat podle osvědčeného formátu, po pátečních přejímkách v sobotu ráno začne rozpravou před tréninkem prvního závodu, který začne v devět hodin. Do předepsané polední přestávky jsou naplánované tréninkové intervaly jednotlivých skupin a dvě měřené závodní jízdy. Dopolední závod skončí do 13 hodin. Ve 14 hodin je naplánován začátek druhého závodu, jehož časový harmonogram bude stanoven operativně podle situace tak, aby dění na dráze skončilo nejpozději v 18 hodin. Po skončení závodních jízd dojde k vyhlášení nejlepších v jednotlivých třídách na podiu vedle boxů.

K závodu je v současné době přihlášeno 138 závodníků. Až na pár výjimek, jako třeba Martin Zelenka, který přestupuje do závodních speciálů na Fordu Fiesta, budou startovat všichni držitelé mistrovských titulů. Kromě již ostřílených a zkušených účastníků EDDA Cupu se ale v pohárové třídě Saxo cup objeví i zástupci nové generace Jakub Flosman a Filip Srnský, který se vydá ve stopách dědy a tatínka. Mostecký závod si nenechají ujít i závodníci, kteří v seriálu nestartují pravidelně, např. s Lamborghini přijedou Martin Jerman a Zdeněk Kmínek, zaslouženou pozornost si zaslouží i hokejový internacionál a automobilový závodník Stanislav Hajdušek na autentické historické Tatře 603 GT. Ve výjimečně vypsané skupině F bude poprvé závodit Josef Čermák ml. s „plackou“ Osella PA20/S. Ve startovní listině lze najít mnoho dalších známých a úspěšných jmen i zajímavé závodní techniky.

Příznivci EDDA Cupu a všichni fandové motosportu mají na závod vstup volný do všech na autodromu divákům přístupných prostor, odkud mohou bezpečně sledovat dění na dráze. Při zachování opatrnosti a ohleduplnosti je možné si i prohlédnout závodní techniku v parkovišti závodních vozů. Pro diváky zde bude zdarma distribuována ročenka EDDA Cupu s kalendářem sezóny 2023, přehledem tratí a představením jezdců. Doufejme, že se mostecký dvojzávod závod vydaří a stane se úspěšným vykročením do nové sezóny.

Seznam přihlášených, zvláštní ustanovení závodu, další informace k závodu i celému EDDA Cupu lze nalézt na stránkách seriálu www.edda.cz/mscrdovrchu a v sobotu bude možné sledovat online časy na globalsporttiming.cz/live/

Organizátoři i závodníci se těší na shledanou v sobotu na mosteckém Autodromu.

Webmaster Edda Patera. Designed & Powered by Jan Frank © 2007