15.07.2022 15:25:29 | edda | přečteno: 5264x
ZAV Bozkov - Cimbál, historie této tratě

S blížícím se startem na této trati, je níže krásně sepsaná historie závodů na této trati od našeho revivalového kamaráda Pavla Vydry.

Historie závodů do vrchu v Semilech
Celkem pětkrát se uskutečnily závody automobilů do vrchu na trati Bozkov - Cimbál, Semily.
Poprvé se tak stalo 3. září 1972, kdy se na souboj s časem vydalo sedmdesát jezdců v oblastních závodech. Nejpočetnější třídu A1 1150 vyhrál jablonecký Svatopluk Fantyš, známý rovněž jako hlasatel motoristických podniků. Mezi trabanty byl nejrychlejší Petr Polák a v A2 1000 Roman Rosa z Dukly Nitra. Devátý zde skončil začínající Ladislav Křeček. Vítězem A2 1150 se stal Tomáš Hank a bronz bral Josef Panožka, oba doposud aktivně startující v závodech Edda Cupu. Hank se navíc se Škodou 110L stal i absolutním vítězem, když mimo jiné porazil i prvního v B5 5000 Jindřicha Exnera.
Také druhý ročník se uskutečnil jako oblastní na trati dlouhé 2100 metrů s převýšením 105 metrů/ návrh nové tratě je prodloužen o cca 500m/. Tentokrát se nejlépe vedlo těmto jezdcům – Jaroslavu Ginslovi (A1 1150), Antonínu Abrhámovi (A2 600), Emilu Hokešovi (A2 1000). Tady skončil druhý Jiří Moskal a třetí Ladislav Křeček. Ladislav Bareš získal prvenství v A2 1150 a Pavel Rajtr v B5 5000. Sedmý zde při ojedinělém startu skončil novopacký Milan Junek, vynikající motorář, specialista především na motory Škoda 130 RS. Rajtr vyhrál i absolutně.