26.04.2022 18:46:28 | edda | přečteno: 5217x
ZAV Makarov, pozvánka

ZAV EDDA CUP, Makarov - Kraselov, 30.4. – 1.5. 2022, pozvánka

O víkendu se na trati mezi Makarovem a Kraselovem uskuteční podnik nezávislého seriálu závodů automobilů do vrchu EDDA Cup.

Po loňské premiéře se závodníci tohoto seriálu zde sejdou, aby bojovali o co nejlepší umístění v jednotlivých vypsaných třídách v kategoriích produkčních aut, závodních speciálů a historických závodních aut. Bude je čekat náročná 3 000 metrů dlouhá trať s převýšením 101 metrů. Na této trati se v minulosti závody automobilů do vrchu jezdily, vedly tudy i rychlostní zkoušky Rallye Otava. Start se nachází v obci Makarov na příjezdu od Katovic, cíl se nachází před obcí Kraselov. Parkoviště závodních strojů je v areálu ZD Pracejovice.

Sezóna vrchařských závodů se teprve rozbíhá, ale i tak je k závodu v současné době přihlášeno 88 jezdců závodících v kategoriích produkčních aut, závodních speciálů a historických závodních vozů, které jsou rozděleny do tříd podle objemu motoru. Kompletní seznam jezdců registrovaných do závodu je zde: http://edda.cz/mscrdovrchu/index.php?m=trate/jezdci&t=182

Program začíná v sobotu ve tři čtvrtě na devět první ze dvou tréninkových jízd. Po polední přestávce startér vypustí do první závodní jízdy prvního závodníka ve třináct hodin. Na první závodní jízdu plynule naváže druhá jízda, po jejímž skončení do hodiny dojde v prostoru cíle ke slavnostnímu vyhlášení výsledků a předání pohárů nejlepším na stupních vítězů.

Organizátoři i jezdci zvou k návštěvě závodu všechny fanoušky motoristického sportu, budou pro ně vyhrazena divácká místa, z důvodů bezpečnosti budou označeny i zakázané prostory, v kterých se během závodních jízd nesmí nikdo zdržovat. Pořadatelé prosí všechny diváky, aby při sledování napínavého dění na trati nezapomínali na zdravý rozum, chovali se ohleduplně k přírodě, respektovali soukromý a obecní majetek a bez výhrad se řídili pokyny traťových pořadatelů. Jen tak lze zajistit bezproblémový průběh této organizačně náročné motoristické akce.

Podrobnější informace o závodu i celém seiálu EDDA Cup lze najít na stránkách www.edda.cz/mscrdovrchu, na místě bude zdarma distribuována ročenka EDDA Cupu s portréty jezdců, kalendářem, plánky tratí a dalšími zajímavostmi.

Na shledanou o víkendu v Makarově!

Jarda Malík

Webmaster Edda Patera. Designed & Powered by Jan Frank © 2007