25.10.2021 21:50:32 | edda | přečteno: 6630x
Rallye Prague Revival 29-31.10.2021, pozvánka

X. RALLYE PRAHA REVIVAL, 29.-30.10. 2021

10. ročník sportovně-společenské akce Rallye Praha Revival se uskuteční o posledním říjnovém víkendu. Do Prahy se sjedou osobnosti motoristického sportu a příznivci historických závodních a sportovních automobilů z celé Evropy. Mezi přihlášenými jsou posádky z Velké Británie, Portugalska, Francie, Belgie, Norska, Německa, Rakouska, Itálie, Polska, Litvy, Ruska a Slovenska. Celkem se na trasu mezi Prahou a Libercem chystá na 150 posádek.

 Vedle legend našeho motosportu v čele s Milanem Zapadlem, Jiřím Moskalem, Pavlem Šofrem jsou ve startovní listině i stálý revivalista a stále aktivní soutěžák Marcel Tuček, nebo čtvrtí v průběžné klasifikaci Mistrovství Evropy rally historiků Vojtěch Štajf s Vladimírem Zelinkou. I zahraniční účast je velmi kvalitní a pestrá. Nejvíc fanoušků má u nás stále norský závodník John Haugland díky svým úspěchům se soutěžními škodovkami. Tradičně silnou sestavu přivážejí polští přátelé v čele s Andrzejem Jaroszewiczem, z Francie bude poprvé startovat rallyový exmistr Jean-Louis Clarr, z Belgie přední účastník světových regularity rally Jean Francois Devillers  s Ericem Chapou organizátorem prestižních motoristických podniků pro historiky v Belgii. Se startovním číslem jedna sjede ze startovní rampy československý reprezentant a multišampion Jozef Studenič. Pestrá bude i přehlídka automobilů, nebude chybět žádná z významných značek, které se zapsaly do historie motoristického sportu.

 Posádky se shromáždí v Radotíně v areálu firmy Brudra, kde v Kart centru bude organizační zázemí. Po tradičním prologu na hipodromu v Chuchli revivalisté zamíří ke slavnostnímu startu, který se tentokrát odehraje na Náměstí Jana Palacha, mimochodem itinerář v průběhu akce zavede posádky i do Všetat, kde J. Palach vyrůstal, odkud vyrazí směrem k Liberci, který se stane centrem revivalu pro nastávající dva dny. Babylon Centrum v Liberci nabídne útočiště pro celou revivalovou karavanu a bude i místem společenské náplně revivalu, tradičního sobotního večeru, který neodmyslitelně k akci patří. V sobotní etapa podle šipkového itineráře povede i po tratích kultovních rychlostních zkoušek Rallye Škoda/Bohemia, nebo závodu do vrchu v Záskalí. V neděli se z Liberce revival vrátí do cíle v Radotíně. Kromě jízdy podle itineráře za dodržování pravidel silničního provozu absolvují revivalisté i tzv. Show Section na uzavřených úsecích.

 Pro příznivce historie motoristického sportu bude nejlepší příležitostí vidět účastníky X.RPR samozřejmě slavnostní start z Palachova náměstí, kam budou najíždět od půl čtvrté a v 16 hodin odsud odstartuje první vůz. Ze Show Sections lze doporučit hipodrom ve Velké Chuchli v pátek od tří hodin. V sobotu pak areál ve Vesci, který se pojede třikrát, takže s přestávkami zde bude podívaná po celý den. Dvakrát revival navštíví Adventure Land v Bělé pod Bezdězem. V neděli po absolvování závodu do vrchu v Liberci cestou do cíle v Radotíně se ještě posádky vyřádí na komunikacích bývalého vojenského prostoru v Milovicích od tři čtvrtě na dvanáct. V cíli v Radotíně by měla první šťastná posádka odevzdat jízdní výkaz krátce před půl druhou hodinou odpoledne. Po dojezdu všech účastníků a spočítání všech bodů pak budou v Kart centru předány poháry nejlepším posádkám ve všech vypsaných třídách.

 Bližší informace, seznam přihlášených, časový harmonogram a další zajímavosti o akci lze najít na www.edda.cz/mscrdovrchu.

 

 Jarda Malík

Webmaster Edda Patera. Designed & Powered by Jan Frank © 2007