aktualizováno | 13.09.2021 12:12:09 | edda | přečteno: 6470x
ZAV EDDA CUP, ŘEVNICE, BRDY 21, 19.9.21, pozvánka

ZAV EDDA CUP, ŘEVNICE, BRDY 21, 19.9.21, pozvánka

V neděli 19. září se poprvé na nové trati mezi Řevnicemi a Mníškem pod Brdy uskuteční závod nezávislého seriálu závodů automobilů do vrchu EDDA Cup.

Jezdci tohoto seriálu se zde sejdou, aby bojovali o co nejlepší umístění v jednotlivých vypsaných třídách v kategoriích produkčních aut, závodních speciálů a historických závodních aut. Bude je čekat náročná 3 800 metrů dlouhá trať s převýšením 197 metrů s kvalitním povrchem. Startovat se bude za odbočkou k lesnímu divadlu, parkoviště závodních aut se bude nacházet na silnici za cílem.

V současné době je k závodu přihlášených přes 120 závodníků, mezi kterými nechybí nikdo z nejrychlejších jezdců EDDA Cupu v čele s průběžně vedoucí trojicí celkové klasifikace Davidem Černým, Eduardem Paterou a Martinem Zelenkou. Kompletní seznam přihlášených je zde: http://edda.cz/mscrdovrchu

Ovšem tento nejdelší a nejtěžší závod ročníku si nenechá ujít ani mnoho jezdců, kteří jinak Edda Cup nejezdí, včetně soutěžního jezdce Karla Trojana se Škodou Fabia R5 či legendy české rally Antonína Muzikanta, který již týden po mnoha letech oživuje svůj speciál. Zajímavostí je také 15 přihlášených jezdců v nejsilnější třídě EN + 2000... 

Program začíná v neděli v půl deváté ráno první ze dvou tréninkových jízd. Po polední přestávce startér vypustí do první závodní jízdy prvního závodníka v půl jedné. Na první závodní jízdu plynule naváže druhá jízda, po jejímž skončení do hodiny dojde v prostoru cíle ke slavnostnímu vyhlášení výsledků a předání pohárů nejlepším na stupních vítězů.

Organizátoři i jezdci zvou k návštěvě závodu všechny fanoušky motoristického sportu, budou pro ně vyhrazena divácká místa, z důvodů bezpečnosti budou označeny i zakázané prostory, v kterých se během závodních jízd nesmí nikdo zdržovat. Pořadatelé prosí všechny diváky, aby při sledování napínavého dění na trati nezapomínali na zdravý rozum, chovali se ohleduplně k přírodě, respektovali soukromý a obecní majetek a bez výhrad se řídili pokyny traťových pořadatelů. Jen tak lze zajistit bezproblémový průběh této organizačně náročné motoristické akce.

Podrobnější informace o závodu i celém seiálu EDDA Cup lze najít na stránkách www.edda.cz/mscrdovrchu, na místě bude zdarma distribuována ročenka EDDA Cupu s portréty jezdců, kalendářem, plánky tratí a dalšími zajímavostmi.

Na shledanou v neděli u tratě mezi Řevnicemi a Mníškem pod Brdy!

 

Jarda Malík

Webmaster Edda Patera. Designed & Powered by Jan Frank © 2007