aktualizováno | 30.12.2020 11:03:05 | edda | přečteno: 342x
Rozhovor
Dnes přinášíme rozhovor s vítězem populární třídy E 2WD. Josef Klotz si získal fandy Edda Cupu svou divokou a rychlou jízdou na hranici možností svého vozu.

Můžeš se nám krátce představit?

Ahoj, jmenuji se Josef Klotz a závodím s Audi A4 ve třídě E2WD v našem rodinném týmu Kotelna Racing. 


Jak se Ti líbila uplynulá závodní sezóna, splnily se tvoje plány a očekávání?

 Letošní sezóna se nakonec vydařila i přes veškerá nouzová opatření. Před sezónou jsem plánoval, aby vše fungovalo po celou dobu a zůstalo bez újmy - což se naštěstí splnilo. Výsledek dopadl nad očekávání.


Co považuješ za největší úspěch, ev. největší zážitek, který závod sis opravdu užil?

Nejvíc jsem si užil závod na Slovensku - Babu. Líbilo se mi prostředí depa a okolí, i trať byla nádherná. Za největší úspěch považuji, že jsem úspěšně dokončil celý seriál závodu a dokonce se mi podařilo vyhrát ve skupina E2WD. 


Proč vlastně jezdíš právě EDDA Cup?

 Do Edda Cupu mi přivedl můj kolega a zároveň kamarád Honza Valenta. Audi byla původně postavená na Rallycross. Ale před tím, než by utrpěla nějaké větší šrámy od soubojů, jsem chtěl zkusit závody do vrchu - u kterých jsem zůstal doposud.


 Plány a cíle na příští sezónu?

 Příští sezónu bych rád odjel opět celou a zkusil bych obhájit prvenství ve skupině, i když to bude velmi náročné.


Jaké je Tvé závodní auto snů? (třeba jedno pro EDDA Cup a jedno z celé historie motorsportu, nebo třeba i zatím neexistující :-) )

Mým vysněným autem je Subaru Impreza WRC a z historie motorsportu bych rád vlastnil Audi S1.


 Chceš někoho z rodiny, kamarádů, soupeřů, sponzorů vyzdvihnout, někomu poděkovat?

Rád bych poděkoval celé moji rodině za podporu - především tátovi, mamce a ségře. Samozřejmě nemohu zapomenout na své mechaniky, kteří jsou zároveň i mými dobrými přáteli. A velké díky patří celému týmu Edda Cupu za organizaci krásných závodů.Webmaster Edda Patera. Designed & Powered by Jan Frank © 2007