30.09.2019 10:16:09 | edda | přečteno: 1399x
Pozvánka na finále do Bečova n.T.

ZAV EDDA Cup, Bečov n. T.- Krásno, 5.-6. 10. 2019, pozvánka

O tomto víkendu se uskuteční poslední letošní závod nezávislého seriálu závodů automobilů do vrchu EDDA Cup. K vyvrcholeni sezóny dojde již po druhé v Bečově nad Teplou.

V EDDA Cupu tak tradiční trať, kterou objevil Martin Čábela, přivítá závodníky, kteří mohou využít poslední šanci k zisku bodů do konečného hodnocení jednotlivých tříd i celkové klasifikace, kde ty nejlepší na konci sezóny čekají zajímavé finanční odměny. Na startovní listině nyní několik dní před uzávěrkou je 101 závodník. Nechybí jezdci z čela celkové klasifikace, Miroslav Černý, Tomáš Omelka a Tomáš Novák, kteří se budou snažit vybojovat celkové prvenství a s ním i finační prémii 50 000 Kč. Rozloučit se závodní sezónou na západ Čech se přijede i vzácný host slovenský reprezentant v závodech dovrchu Peter Jureňa na Mitsubishi Lancer IX. Na start se postaví i několik německých závodníků, vedle pravidelného účastníka Antti Hoheisela to budou hlavně Rico Meusel se Škodou 130 RS a Ronny Urland na Trabantu s dvoulitrovým motorem Honda.

Ve většině tříd je již mistr znám, přesto se očekávají velké souboje o titul. Např. v Saxo Cupu je mezi nejrychlejší trojicí po celoroční bitvě  rozdíl pouhých osmi bodů... V N-2000 dělí Martina Čábelu a Jaroslava  Vaňátka pouze body dva...

 

Závody se budou konat na známé 4200 metrů dlouhé trati s převýšením 160 metrů. Parkoviště závodních strojů bude opět za cílem na letišti v Krásně, kde bude i stánek s občerstvením. Program závodu po oba dny začne ve tři čtvrtě na devět první ze dvou tréninkových jízd. Po trénincích a přestávce na oběd je v půl jedné naplánován start závodu, který se sestává ze dvou závodních jízd, které na sebe plynule navazují na půl jedné. Po skončení závodů do jedné hodiny dojde v prostoru depa k slavnostnímu vyhlášení a předání poháru nejlepším třem jezdcům ve vypsaných třídách a pohárech.

Pro diváky budou podél tratě vyhrazena označená místa, kromě nich budou vytýčeny zakázané prostory, ve kterých se v průběhu závodu z bezpečnostních důvodů nesmí nikdo zdržovat. Organizátoři i jezdci EDDA cupu prosí všechny návštěvníky závodu, aby při sledování napínavého dění na trati nezapomínali na zdravý rozum, byli ohleduplní k přírodě, respektovali značení kolem trati a řídili se bez výhrad pokyny traťových pořadatelů. Vstup na závody je zdarma, rovněž tak zdarma je na místě distribuován tištěný průvodce sezónou EDDA cupu. Podrobnější informace k závodu, seznam přihlášených a další zajímavosti lze najít na webových stránkách seriálu www.edda.cz/mscrdovrchu.

Se všemi fandy motoristického sportu a příznivci EDDA cupu se těšíme na shledanou v sobotu a v neděli v Bečově nad Teplou!

 

Jarda Malík

Webmaster Edda Patera. Designed & Powered by Jan Frank © 2007