16.09.2019 15:05:03 | edda | přečteno: 1904x
ZAV EDDA Cup, Horní Jiřetín, 21.,22. září 2019, pozvánka

ZAV EDDA Cup, Horní Jiřetín, 21.,22. září 2019, pozvánka

O tomto víkendu se na trati mezi Horním Jiřetínem a Novou Vsí v Horách uskuteční letošní předposlední závod nezávislého seriálu závodů automobilů do vrchu EDDA Cup. Po loňské obnovené premiéře se na zdejší náročné trati sejdou, aby bojovali o poháry pro nejlepší v jednotlivých vypsaných třídách a o body do celkové mistrovské klasifikace.

Závodníky čeká 4 500 metrů dlouhá náročná trať s převýšením 234 metrů. Startovat se bude od konce obce Hor. Jiřetín a po čtyřech a půl kilometru závodníci protnou cílovou fotobuňku 100 metrů před obcí Nová Ves, v které bude umístěno i parkoviště závodních strojů.

Po oba dny začínají tréninky sestávající ze dvou jízd v půl deváté. Po polední přestávce začne první ze dvou závodních jízd v půl jedné. Jízdy na sebe plynule navazují, z organizačních důvodů může být časový harmonogram operativně měněn. Do hodiny po projetí posledního závodníka cílem dojde v prostoru depa k slavnostnímu předání pohárů nejúspěšnějším.

V současné době je přihlášeno 90 závodníků, mezi nimiž nechybí nikdo z předních jezdců EDDA Cupu Miroslav Černý, Tomáš Novák, Tomáš Omelka a další. Kvalitní závody slibuje obsazení jednotlivých tříd. Napínavé bude sledovat boje v Saxo cupu, tradičně napínavé souboje vypuknou ve třídě E 1600, ve třídě E2WD se na start opět postaví dvojvítěz minulého závodu Radek Nešpor na Porsche proti úřadujícímu mistru třídy Vladimíru Liškovi s BMW M3, v nejsilnějších závodních speciálech se proti špičce EDDA Cupu Tomáši Koškovi a Tomáši Kučerovi na Lancerech opět na skoro domácí trati postaví Jiří Stránský na Mitsubishi Colt. V historických závodních autech se opět pokusí na vítězného Josefa Panožku s Porsche 911 Zaútočit Jiří Figl st. s Audi Sport Quattro S1E2.

Vzhledem k předpokládanému zájmu diváků pořadatelé s důrazem na maximální bezpečnost i ochranu přírody připravují přísná opatření. Jen jejich důsledným dodržováním lze zajistit bezproblémový průběh celé akce. Podél trati budou vytvořeny divácké úseky, ze kterých bude možno sledovat dění na trati, současně budou vyznačeny i zakázané prostory, v kterých se nesmí v průběhu závodu nikdo zdržovat. Vstup na závody je zdarma, zdarma je i na místě distribuován tištěný průvodce sezónou Edda cupu. Pořadatelé prosí diváky, aby při sledování závodních aut na trati nezapomínali na zdravý rozum, bezvýhradně se řídili pokyny traťových pořadatelů, byli ohleduplní k přírodě a při příjezdu na místo respektovali dopravní značení, zejména s ohledem na stání a parkování vozidel.

Podrobnější informace, seznam přihlášených, fotogalerie a další zajímavosti z EDDA Cupu naleznou zájemci na www.edda.cz/mscrdovrchu.

Organizátoři a závodníci EDDA Cupu srdečně zvou všechny příznivce motoristického sportu tento víkend do Horního Jiřetína!

 

Jarda Malík

Webmaster Edda Patera. Designed & Powered by Jan Frank © 2007