02.09.2019 18:22:01 | dawe | přečteno: 2505x
ZAV EDDA Cup, Benecko, 7.-8.9. 2019, pozvánka

O víkendu 7. - 8. září se na nové trati na Benecku uskuteční další závod nezávislého seriálu závodů automobilů do vrchu EDDA Cup. V historii se na zdejší trati jezdily závody od oblastních až po mistrovství republiky. Trať byla již delší dobu v hledáčku promotéra seriálu Eduarda Patery a nyní tedy došlo i s velkou podporou bývalého člena továrního týmu Škody Miroslava Wohanky k dohodě s příslušnými místními autoritami.  Na závodníky EDDA cupu zde čeká zajímavá trať dlouhá 2800 metrů trať s převýšením 204 metrů mezi Štěpanicemi a Beneckem.

 V současné době je přihlášených 114 závodníků, mezi kterými nechybí nikdo ze špičky průběžného celkového pořadí Miroslav Černý, Tomáš Omelka, Tomáš Novák a další. Vzhledem k tomu, že se blíží závěr sezóny a finišují i boje o tituly v jednotlivých třídách, lze očekávat napínavé závody. Ve třídě nejsilnějších závodních speciálů budou startovat na různých evolucích vozu Mitsubishi Lancer  Tomáš Košek a Tomáš Kučera. V nejsilnějších produkčních autech dojde opět k souboji Lukáše Kubíčka na Mitsubishi a Martina Leva na Subaru. Nejen v nejsilnějších třídách se v EDDA Cupu odehrávají napínavé závody. Třeba ve třídě závodních speciálů do dvou litrů je přihlášeno 17 závodníků v čele s davidem Černým, Michalem Slováčkem a Jindrou Šmiedem. V historických automobilech se můžeme těšit na představení jednoho skoro nového starého auta s jednou z největších hvězd seriálu za volantem ve třídě H 1600.

 Pokud závody na této trati splní očekávání, existuje i možnost v budoucnu konání i podniku Mistrovství ZAV AČR a proto je mezi přihlášenými i několik jeho předních závodníků, kteří jsou na trať také zvědavi. Například Jaromír Malý na Nissanu, Ivo Krampota na BMW a Ivo Holán na Mitsubishi. Se slavným a zrepasovaným zářivě žlutým BMW M3 pojede Otakar Krámský ml.

 Závod začíná v sobotu ráno v půl deváté první ze dvou tréninkových jízd. Tréninky vyplní dopolední program. Závodní jízdy jsou naplánovány po polední přestávce od půl jedné. Bezprostředně po první závodní jízdě bude následovat závěrečná druhá jízda. Do hodiny po projetí posledního závodníka cílem dojde v prostoru depa k vyhlášení nejlepších jezdců závodu v jednotlivých třídách. Harmonogram závodu se může podle průběhu operativně měnit.

Vzhledem k předpokládanému zájmu diváků pořadatelé s důrazem na maximální bezpečnost i ochranu přírody připravují přísná opatření. Jen jejich důsledným dodržováním lze zajistit bezproblémový průběh celé akce. Podél trati budou vytvořeny divácké úseky, ze kterých bude možno sledovat dění na trati, současně budou vyznačeny i zakázané prostory, v kterých se nesmí v průběhu závodu nikdo zdržovat. Vstup na závody je zdarma, zdarma je i na místě distribuován tištěný průvodce sezónou Edda cupu. Pořadatelé prosí diváky, aby při sledování závodních aut na trati nezapomínali na zdravý rozum, bezvýhradně se řídili pokyny traťových pořadatelů, byli ohleduplní k přírodě a při příjezdu na místo respektovali dopravní značení, zejména s ohledem na stání a parkování vozidel.

Podrobnější informace, seznam přihlášených, fotogalerie a další zajímavosti z EDDA Cupu naleznou zájemci na www.edda.cz/mscrdovrchu.

Organizátoři a závodníci EDDA Cupu srdečně zvou všechny příznivce motoristického sportu tento víkend na Benecko!

 

Jarda Malík


Webmaster Edda Patera. Designed & Powered by Jan Frank © 2007