aktualizováno | 19.08.2019 10:06:47 | edda | přečteno: 1794x
Svijany Prix Radotín, pozvánka

ZAV EDDA Cup, Svijany Prix Radotín, 24.8.2019, pozvánka

V sobotu 24. srpna se na trati mezi Radotínem a Zadní Kopaninou uskuteční závod automobilů do vrchu. Na závodníky EDDA cupu zde čeká kvalitní a těžká 3200 metrů dlouhá trať s převýšením 103 metrů. Trať má bohatou motoristickou historii, v sedmdesátých letech minulého století hostila rychlostní zkoušky Rallye Berounka, v nedávné minulosti se zde konala jedna ze zkoušek Pražského rallysprintu a nyní, díky radotínskému patriotovi, promotérovi EDDA Cupu, E. Paterovi se zde již tradičně odehrává závod, který svým obsazením i náročností tratě patří k vrcholům sezóny.

O tento závod, který již neodmyslitelně do EDDA Cupu patří, je mezi jezdci každoročně velký zájem, i letos se očekává bohatá účast, v současné době je přihlášeno 99 jezdců s limitem 100 startujících, který je stanoven z organizačních důvodů. Ve všech třech kategoriích, v kterých se v EDDA Cupu závodí, v produkčních autech, závodních speciálech i historických závodních vozech nechybí nikdo ze špičkových jezdců z čela průběžného celkového pořadí Miroslav Černý, Tomáš Novák, Tomáš Omelka. Ve třídě nejsilnějších závodních speciálů budou startovat na různých evolucích vozu Mitsubishi Lancer Tomáš Košek a Tomáš Kučera, k největším favoritům mezi nejsilnějšímí speciály s jednou poháněnou nápravou budou patřit exreprezentanti Vladimír Liška na BMW a Miroslav Janota s Porsche. V nejsilnějších produkčních autech dojde opět k souboji Lukáše Kubíčka na Mitsubishi a Martina Leva na Subaru. Nejen v nejsilnějších třídách se v EDDA Cupu odehrávají napínavé závody. Velkou pozornost poutá třeba i třída E 1600 se zatím přihlášenými devíti závodníky, kde mezi favority na vítězství a umístění na stupních vítězů patří Miroslav Černý, Jan Reiss, Dominik Tichý, Zdeněk Tichý a Jakub Astl. V kategorii historických automobilů, která celá patří k ozdobám EDDA Cupu, bude zajímavé sledovat souboj ve dvoulitrech mezi Edou Paterou a Ivo Králem na Volkswagenech. V nejsilnější třídě se vedle nejžhavějšího favorita Josefa Panožky na Porsche 911 představí i hokejový internacionál a automobilový závodník Stanislav Hajdůšek s unikátní originální Tatrou 603.

Závod začíná v sobotu ráno v půl deváté první ze dvou tréninkových jízd. Tréninky vyplní dopolední program. Závodní jízdy jsou naplánovány po polední přestávce od půl jedné. Bezprostředně po první závodní jízdě bude následovat závěrečná druhá jízda. Do hodiny po projetí posledního závodníka cílem dojde v prostoru depa k vyhlášení nejlepších jezdců závodu Svijany Prix Radotín v jednotlivých třídách. Harmonogram závodu se může podle průběhu operativně měnit.

Vzhledem k předpokládanému velkému zájmu diváků i s ohledem k tomu, že trať obklopuje chráněné území, pořadatelé s důrazem na maximální bezpečnost i ochranu přírody připravují přísná opatření. Jen jejich důsledným dodržováním lze zajistit bezproblémový průběh celé akce. Podél trati budou vyznačeny i zakázané prostory v kterých se nesmí v průběhu závodu nikdo zdržovat. Vstup na závody je zdarma, zdarma je i na místě distribuován tištěný průvodce sezónou Edda cupu. Pořadatelé prosí diváky, aby při sledování závodních aut na trati nezapomínali na zdravý rozum, bezvýhradně se řídili pokyny traťových pořadatelů, byli ohleduplní k přírodě a při příjezdu na místo respektovali dopravní značení, zejména s ohledem na stání a parkování vozidel. Hlavní parkoviště pro diváky je cca 100m níže od začátku depa, u vjezdu do cementárny.

Podrobnější informace, seznam přihlášených, fotogalerie a další zajímavosti z EDDA Cupu naleznou zájemci na www.edda.cz/mscrdovrchu.

Organizátoři a závodníci EDDA Cupu srdečně zvou všechny příznivce motoristického sportu na hodnotnou podívanou na Svijany Prix Radotín tuto sobotu!

 

Jarda Malík

Webmaster Edda Patera. Designed & Powered by Jan Frank © 2007