08.07.2019 15:41:52 | edda | přečteno: 2339x
ZAV Zbraslav - Točná, pozvánka

ZAV EDDA Cup, Zbraslav-Točná, 13.7.2019, pozvánka

V sobotu 13. července zavítají jezdci naší největší nezávislé série závodů automobilů do vrchu EDDA Cup na trať, která doznala oproti předcházejícím ročníkům změnu. Z organizačních důvodů se bude startovat od křižovatky ulic Komořanská a Branišovská, cíl bude jako obvykle v lese pod Točnou. Tato varianta tratě měří 2200 metrů. Parkoviště závodních strojů se nachází přímo u startu.

Program závodu začíná v sobotu ráno v 8:30 první ze dvou dopoledních tréninkových jízd. Po přestávce na oběd po tréninku odstartuje startér v jednu hodinu po poledni první vůz do první závodní jízdy. Druhá závodní jízda má naplánovaný start na 15:00. Konec závodu s předáním pohárů nejlepším v jednotlivých třídách v prostoru depa se předpokládá v 17:30. Časový harmonogram se může podle průběhu akce operativně měnit.

Z důvodu propustnosti tratě je počet startujících omezen na 100 jezdců a vzhledem k oblíbenosti závodu je zřejmé, že startovní listina bude naplněna ještě před uzávěrkou. Nebude na ní chybět nikdo z předních jezdců ani zajímaví hosté. Seznam zatím přihlášených lze nalézt zde: http://www.edda.cz/mscrdovrchu/index.php?m=trate/jezdci&t=152

Pro diváky budou podél tratě vyhrazena označená místa, kromě nich budou vytýčeny zakázané prostory, ve kterých se v průběhu závodu z bezpečnostních důvodů nesmí nikdo zdržovat. Organizátoři i jezdci EDDA Cupu prosí všechny návštěvníky závodu, aby při sledování napínavého dění na trati nezapomínali na zdravý rozum, byli ohleduplní k přírodě, respektovali značení kolem trati a řídili se bez výhrad pokyny traťových pořadatelů. Pro informovanost o dění v EDDA Cupu je zdarma na místě distribuován tištěný průvodce sezónou. Podrobnější informace k závodu, seznam přihlášených a další zajímavosti lze najít na webových stránkách seriálu www.edda.cz/mscrdovrchu.

Zajímavou podívanou a pěkný motoristický zážitek všem fanouškům závodních automobilů přeje organizační tým a jezdci EDDA cupu. Na shledanou v sobotu u tratě mezi Zbraslaví a Točnou.

 

Jarda Malík

Webmaster Edda Patera. Designed & Powered by Jan Frank © 2007