07.12.2017 10:23:28 | edda | přečteno: 2294x
Tisková zpráva - Nutrend Racing

Tým Janík Motorsport a firma Motorsport Simulator zahájili spolupráci, která odstartovala s cílem rozvíjet současné i budoucí piloty týmu Janík Motorsport. Možnost tréninku na profesionálních simulátorech, které dokážou věrně simulovat jak závodní vozy, tak i tratě, je naprosto jedinečnou příležitostí. Naši týmoví jezdci tak i během zimní pauzy nezahálí a sbírají cenné „virtuální“ kilometry, které jistě během závodní sezony dobře zúročí! To, že trénink na tomto profesionálním simulátoru je správná volba, ukázal v rámci podzimního brněnského testu, zástupce společnosti Motorsport Simulátor, pan Petr Lisa, který jen díky pečlivému tréninku na tomto trenažéru zajel s vozem Norma M20FC vynikající čas.


Nejen pro stávající, ale především také pro budoucí piloty našeho týmu bude tento trénink určený. Nováčci, kteří před usednutím do skutečného závodního vozu absolvují tento intenzivní trénink budou mnohem lépe seznámeni s vozem, jeho jízdními vlastnostmi, jeho specifickým užíváním a díky perfektní znalosti vozu a závodní tratě budou schopni jet od startu prakticky naplno….

 

 

Motorsport Simulátor – O nás

Stavíme na zakázku profesionální závodní simulátory. Nabízíme také inovativní systém školení všech závodních jezdců, jehož cílem je se naučit tratě a zlepšit své jezdecké schopnosti s využitím nejlepší fungující technologie simulace. Také nabízíme pronájem simulátoru pro firemní akce, team building, eventy, výstavy a prezentace.

 

Firma Motorsport Simulator byla založena převážně pro amatérské i profesionální závodní jezdce a teamy, kteří využijí simulátor pro zlepšení řidičských dovedností a ušetří náklady za trénink na skutečných tratích. Simulátory dodáváme taktéž jednotlivcům a nadšencům do sim racingu, kteří chtějí zažít co nejrealističtější pocit závodního jezdce.

 

My sami se věnujeme sim závodění více jak deset let. Jako jednotlivci i tým jsme získali řadu ocenění jak na českých portálech, tak v zahraničních ligách i světových soutěžích. Rozhodli jsme se proto uplatnit svoje dlouholeté zkušenosti při stavbě profesionálních simulátorů. Naším cílem je vytvořit co největší věrohodnost závodního simulátoru srovnatelného s reálným závodním vozem.

 

Motorsport Simulator – Principy pohybu

Motorsport Simulator věrně napodobuje skutečnou jízdu díky zapojení řady různých technik. Především ovlivňuje vnitřní ucho/smysl pro rovnováhu, a tak vytváří pocit pohybu. Tento přístup kombinuje s jemnými nárazy, které způsobí, že Vaše tělesná hmotnost vyvolá odpovídající tlak. Nakonec propojuje tlaky způsobené tělesnou hmotností a vlivy na centrum rovnováhy s kinestezií (ovlivňováním tlaků působících na kosti a svaly).

 

Naše simulátory jsou navrženy tak, aby optimálně propojovaly principy kinestezie a propriorecepce.

 

Skutečností zůstává, že žádný simulátor nedokáže plně působit všemi silami, kroucením apod. jako skutečný vůz. Musí proto oklamat mozek tak, aby tyto zdánlivé vlivy přesvědčivě vnímal. Toho dosahujeme pomocí tří výše popsaných přístupů, přičemž hlavní důraz je kladen na napětí ve svalech.

 

Klíčem k vytvoření odpovídajícího napětí ve svalech je naše rozhodnutí nepohybovat volantem a pedály, ale pouze jezdcem. Při brzdění můžete například sledovat, že na Vaše zápěstí a předloktí působí stejné síly jako při skutečné jízdě. Simulátory, které se snaží pohybovat celou kabinou řidiče (včetně volantu), by dokázaly tyto tlaky napodobit pouze tehdy, pokud by vyvolávaly přesně stejnou zátěž jako skutečné vozidlo a pokud by tuto zátěž dokázaly po jistou dobu udržet. Jednoduché simulátory s vibračním sedadlem nedokážou vyvolat napětí ve svalech a nemohou ani ovlivňovat Vaše centrum rovnováhy.

 

Díky jedinečné kombinaci výše popsaných technik jsme vytvořili jednu z nejpřesvědčivějších a nejvěrohodnějších simulací dostupných ve všech cenových hladinách.

 

 

Na tuto vzájemnou spolupráci se velice těšíme a o veškerých našich společných aktivitách Vás budeme pečlivě informovat!


Webmaster Edda Patera. Designed & Powered by Jan Frank © 2007