aktualizováno | 09.05.2017 10:52:03 | edda | přečteno: 2662x
ZAV Telnice - Pozvánka

ZAV EDDA Cup, Telnice, 13.-14. května 2017, pozvánka


O nadcházejícím víkendu se na známé trati v Telnici v Krušných horách uskuteční další, letos již třetí, závod nezávislého seriálu závodů automobilů do vrchu EDDA Cup.

Na zajímavé, 2 800 metrů dlouhé trati s převýšením 204 metrů, mezi Zadní Telnicí a Petrovicemi se sejdou závodníci, aby bojovali o vítězství ve čtrnácti vypsaných třídách pro produkční vozy, závodní speciály a historické závodní automobily. V současné době je přihlášených přes osmdesát posádek. Ve startovním poli nebude chybět nikdo ze špiček EDDA Cupu, např. M. Černý na Škodě 130 L, M. Slováček s Hondou, nebo I. Král s VW Golf. Ve třídě nejsilnějších produkčních aut dojde k dalšímu souboji největších favoritů J. Háka a M. Lva. Po napínavém průběhu minulého závodu na Zbraslavi velkou pozornost jistě přitáhne souboj T. Kučery a L. Kubíčka na Lancerech v kategorii závodních speciálů.

Program závodů je stejný po oba dny. V půl deváté ráno začíná první ze dvou tréninkových jízd, které vaplní dopolední program. Po polední pauze ve 12.30 odstartuje první vůz třídy N 1400 do první závodní jízdy. Po jejím skončení plynule naváže druhá závodní jízda, která zkompletuje závodní program každého dne. Do jedné hodiny po dojetí posledního vozu dojde v prostoru depa k slavnostnímu vyhlášení vítězů a předání pohárů třem nejrychlejším v každé vypsané třídě.

Vzhledem k předpokládanému velkému zájmu diváků pořadatelé s důrazem na maximální bezpečnost i ochranu přírody připravují přísná opatření. Jen jejich důsledným dodržováním lze zajistit bezproblémový průběh celé akce. Pro diváky budou připraveny označené divácké prostory. Podél trati budou vyznačeny i zakázané prostory v kterých se nesmí v průběhu závodu nikdo zdržovat. Vstup na závody je zdarma, zdarma je i na místě distribuován tištěný průvodce sezónou Edda cupu. Pořadatelé prosí diváky, aby při sledování závodních aut na trati nezapomínali na zdravý rozum, bez výhrad se řídili pokyny traťových pořadatelů a při příjezdu na místo respektovali dopravní značení, zejména s ohledem na stání a parkování vozidel.

Podrobnější informace, seznam všech přihlášených, zvláštní ustanovení k závodu a další informace najdou zájemci na webu: http://edda.cz/mscrdovrchu

Pořadatelé i jezdci EDDA Cupu přejí všem návštěvníkům závodu zajímavou podívanou, mnoho zážitků a šťastný návrat domů.


Jarda Malík

Webmaster Edda Patera. Designed & Powered by Jan Frank © 2007